16 Ekim 2014 Perşembe

Ninja Kampumbağalar İş Başında!


Çocukluğumu kabuklu yeşil dostlarım olarak gördüğüm Ninja Turtles çizgi filmleri ile geçirdim. İsimlerini Rönesans ressamlarından almış olan bu 4 muhteşem ninja, çocukluğumun en eğlenceli hatıralarını oluşturuyor. Ekibin lideri Leonardo, takımın asi çocuğu Rafael, haylaz ve komik Mikalenjelo ile bilim ve teknoloji manyağı Donatello'nun kötülerle mücadelesini anlatan çizgi filmleri asla kaçırmazdım. Özellikle bizim kahramanların yetiştiricisi olan yaşlı ve bilge Usta Splinter'ı çok sever, onun da beni eğiterek bir ninja haline getirmesini isterdim.

Çocukluk yıllarımda en sevdiğim çizgi film olan Ninja Kaplumbağa'ların beyaz perdeye aktarılması ile bende de eski günlerin canlandığını söyleyebilirim. İşte bu nedenle sinema vizyona girer girmez biletimi aldım ve eski dostlarımı bir kez daha izlemeye gittim. Üç boyutlu olarak tasarlanan filmde Megan Fox'un da muhabir April rolünde olduğunu görünce çok daha fazla sevindiğimi söylememe gerek yoktur sanırım değil mi?

Ninja Kaplumbağalar'ın filmi her zamanki gibi aksiyon ve macera doluydu. Gene her zamanki gibi Usta Splinter'ın bilge cümlelerini duymak bana mutluluk verdi. Ayrıca Leonardo'nun o liderlik güdüsü, Rafael'in asi duruşu, Mikalenjelo'nun esprileri ve elbette Donatello'nun en ihtiyaç duyulan anda yetişen yardımları ile bir kez daha eski günlere geri döndüm. Özellikle el aletleri ile kusursuzca yapılan araba sahnesinin çok hoşuma gittiğini söylemeden geçemeyeceğim. Ayrıca Megan Fox'un da harika bir April olmaya başardığını gördüm. Kısacası devam filmi çekilirse bir kez daha eski dostlarımı izlemeye seve seve gideceğimden eminim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder