12 Mart 2016 Cumartesi

Uyku Setleri İle Keyifli Uykular


Ev hanımlarının en çok önem verdiği şeylerin başında evlerinin şıklığı bulunmaktadır. Vakitlerinin tümünü burada geçirmeleri sebebiyle ev hanımları evlerine ayrıca bir özen gösterirler. Bununla birlikte evin her yeri aynı öneme sahip değildir. Ev hanımları için evin özel alanları vardır. Sürekli toplu ve düzenli olması gereken yerler, başkasının girmemesi gereken yerler gibi. Ev hanımlara buna ayrı bir özen gösterirler. Özellikle yatak odaları çok mahrem yerler olarak kabul edilir, oraya başkası sokulmamaya çalışılır. Ancak eve gelen her kadına da yatak odasının ne kadar şık olduğu gösterilmek amaçlı sergilenir. Bu yüzden yatak odalarının her daim şık olması gerekmektedir. Yatak odasındaki bu sıklığı sağlayabilmenin en kolay yolu ise uyku setleri sayesindedir.
 uyku setleri

Misafirlerin geleceği zamanlar kullanılacak özel uykusetleri modelleri dahi alınır ve evlerde saklanmaya başlanır. Bu şekilde evde kullanılmayan ve sadece misafirlerin gördüğü uyku setleri bulunur. Ayrıca bu uyku setleri fiyatları, normal uyku setlerine nazaran çok daha pahalıdır. Çünkü daha şık oldukları için en kaliteli olanları alınır ve hiç kullanılmadan yıllarca gardrop içerisinde ya da bazanın altında beklerler. Bu uyku setleri seçilirken, kadınlar tüm dikkatlerini verirler ve en güzelini seçmeye çalışırlar. Çünkü yatak odası gibi özel bir alan onlar için çok değerlidir. Oturma odası ya da salon kadar özen gösterilmese de bu alanında temizliği ve düzeni asla aksatılmaz. Ellerinden gelenin en iyisini burada da yaparlar. Çünkü özellikle ev hanımının en özel yeridir. Toplum gözünde yatak odasına atfedilen mahrem alan algısı da hanımların buraya özel bir ilgi duymalarına neden olmaktadır.

 uyku setleri
Tüm bunların haricinde hanımların uyku setlerinde karşı özel bir ilgisi de vardır. İçerisinde uyudukları uyku setlerini sadece uyurken üzerlerini örtsün ya da sıcak tutsun diye değil, hoş bir görüntü versin diye de kullanırlar. Ancak burada düşülen en büyük hata ise hoş ya da şık bir görüntü yakalamak amacıyla yaz aylarında saten ya da naylonumsu uyku setlerinin tercih edilmesidir. Bu uyku setleri hava geçirmediği için sıcak havalarda vücut sıcaklığının giderek artmasına neden olur ve daha rahatsız bir uyku çekersiniz. Bu yüzden pamuklu dokuma olan uyku setleri tercih edilmelidir. Çünkü pamuklu yapısı sayesinde bu uyku setleri hava alacağı için çok daha rahat uyku uyumanızı sağlayacaktır. 

Uyku Setleri: http://www.evidea.com/uyku-setleri/c/176

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder