7 Eylül 2012 Cuma

Cildin Güzelliğini Bozan Bazı Hatalar

Cildimizin güzelliği için sürekli bir şeyler yapıyoruz. Yapıyoruz ama doğru oluyor mu haberimiz yok. Belki dikkat edeceğimiz birkaç konu ile bazı hatalara düşmekten kurtulabiliriz. İşte bunlardan bazıları...
Bacaklarınızı tıraş ediyorsanız eğer kesinlikle tıraş kremi kullanmalısınız. Sabun ya da benzeri şeyler kullanmak cildinize hasar verebilir ve istemediğiniz sonuçlar doğurabilir.

Makyaj yapmayı seviyorsunuz ancak makyaj malzemelerini kullandıktan sonra temizliyor musunuz? Dikkat etmemiz gereken bir kural da makyaj aptıktan sonra kullandığımız fırça gibi malzemelerin temizliğine önem vermek. Yoksa güzelliğimiz için uğraşırken daha da kötü duruma düşmeyelim.

Nefret ettiğimiz ancak kurtulamadığımız sivilcelerimizi sıkmak cildimizde belirgin izlerin oluşmasına sebep olur. Bunun yerine, sivilceler için özel yapılan çubukları kullanmak daha iyi olabilir.

Cildimize uyguladığımız peelinglerin sıklığına dikkat etmemiz gerekir. Her gün bu işlemi cildinize uygulamayın. Haftada en fazla bir ya da iki defa yapmalısınız. Daha fazla size yarar değil zarar getirecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder