15 Ekim 2012 Pazartesi

Doğru Makyajla Genç Görünüm Elde Edin!İlerleyen ve artan rakamlara karşı genç kalmak mümkün! Sayıları bir tarafa bırakın ve ayna karşısına geçin. Kaç yaşınızdasınız? Kendinizi hissettiğiniz ve görmek istediğiniz yaşta olduğunuzu biliyorsunuz. Rakamların oluşturduğu göz yanılsamasına karşı koyun ve yapacağınız birkaç küçük uygulama ile makyaj ile istediğiniz yaşta görünün.


Makyaj öncesi önem vermeniz gereken en önemli konulardan biri cilt bakımınız. Mutlaka cilt tipinize uygun cilt bakımınızı aksatmamanız çok önemlidir. Makyaj öncesi nemlendirilmiş bir cilt, yaşınıza göre makyaj için gereklidir. Kuru ve nemsiz bir cilt sizi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Makyajınızda kullanacağınız fondöteni göz çevreniz haricinde uygulamalısınız. Göz çevrenizde kalıplaşma riski taşıyacak fondöten çizgilerinizi ortaya çıkaracaktır.

2012 yaz aylarının makyaj ve güzellik trendleri arasında yerini alan kalın kaşlar sizi olduğunuzdan daha genç ve yüzünüzü ince gösterecek bir detaydır. Kaş kalemi ile kalınlaştıracağınız kaşlarınızı, kaş fırçası ile dağıtıp, şekil verebilirsiniz.


Göz makyajınızda ilk dikkat etmeniz gerekenler arasında kaş ve göz arası boşluğunuz. Bu boşluğu artırmak ve açık tonlarda renkler ile canlandırmak yüzünüze ışıltı katarken aynı zamanda istediğiniz görünümü elde edebileceksiniz. Göz makyajınızda sedefli ve parlak tonlardan uzak durarak mat renkleri tercih etmeniz avantajınız olacaktır.

Allık kullanımında koyu tonlar yerine şeftali veya pembe tonları seçin ve elmacık kemiklerinizin tam üzerine uygulayın. Yorgun bir görünümden böylelikle arınmış olacaksınız.

Ruj kullanımında tercihleriniz pastel ve açık tonlar olmalı. Kalem kullanmadan ruj sürmekten kaçınmalı ve rujunuz ile kalem rengi aynı tonlarda olmalı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder