19 Kasım 2012 Pazartesi

Cilt Bakımı Önerileri


Kadınlar güzellikleri için hayatlarında bir çok şeyden vazgeçebilirler. Makyaj ve cilt bakımları için zaman harcamaktan çekinmeyen kadınlar, genç görünmek için harcadıkları onlarca zamanın ve emeğin gerçekten karşılığını alabiliyorlar mı acaba?
Kadınlar, kozmetik ürünleri ile cilt bakımlarını tamamlamaya çalışsalar da bazen yanlış kullanılan ürünler daha da kötü hale getirebiliyor cildinizi.
Nemlendirici, mutlaka kullanmanız gereken cilt bakım ürünüdür. Günlük yaşamın stresinden, çevremizdeki hava koşullarından kuruyan cildimizin kaybettiği nemi yeniden kazandırır. En iyi ve sağlıklı nemlendiriciler vazelin ve bebek yağıdır.

cilt bakımı


Göz kremleri de olmazsa olmazlardandır. Eğer göz çevrenize makyaj yapıyorsanız gündüzleri sadece göz altınıza, geceleri ise tüm göz çevrenize sürmeniz önerilir. Göz kremleri normal vücut kremlerinden daha farklı bileşenlere sahip olduğu için sadece gözünüze özeldir. Çok fazla miktarda sürülmemesine özen gösterilmelidir. 
Sadece yeteri kadar sürülmesi kremin sadece kendi işlevini yerine getirmesine yardımcı olacaktır.

cilt bakımı


Tonikler ile cildinizdeki asidik ve bazik oranı dengeleyebilirsiniz. Ortalama bu oran miktarı 5.5 pH’dir. Tonikler ise bu oranı yakalamanızdaki en büyük ve güçlü yardımcınız olacaktır. Önce yüzünüzü bol su ile yıkayıp ardından tonik uygularsanız daha sağlıklı ve faydalı olacaktır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder