30 Mayıs 2014 Cuma

İlk Online Alışveriş DeneyimimAlışveriş yapmayı çok seviyorum. Mağazaları hiç yorulmadan dolaşmayı, indirimlerini takip etmeyi ve alışveriş sonrasında da kahvemi yudumlayarak kendime bir şeyler almış olmanın hazzını duyumsamayı seviyorum. Ancak son yıllarda hayat çok pahalılaştı ve açıkçası alışveriş keyfim de böylece kaçtı! Çünkü hangi mağazaya gitsem inanılmaz bir pahalılıkla karşılaşıyorum ve bütçemin kısıtlı oluşu nedeni ile dilediğimi alamıyorum.

Online alışveriş kavramından bir süredir haberdarım aslında. Ancak güvenilir olup olmadığı konusunda ciddi endişelerim olduğu için elim bir türlü 'alışverişe başla' ikonuna gitmiyordu. Eh, merak etmekten de geri kalmıyordum açıkçası. Bu nedenle daha önce internetten bolca alışveriş yapmış bir arkadaşıma danışmaya karar verdim. Kendisi deyim yerindeyse değil mağazaların, marketin bile yerini unutmuş durumdaydı. Çünkü tüm ihtiyaçlarını online gidermeyi daha karlı buluyordu. Onun yönlendirmeleri ve tavsiyeleri ile ben de bir heves online alışveriş dünyasına adım atma kararı aldım. Alışveriş sitelerini gezmeye başladığımda sınırsız bir dünya ile karşılaştım! İstemediğim kadar çok çeşitlilikte binlerce ürünün sokaktaki mağazalardan daha uygun fiyatlarla satıldığını görünce çok şaşırdım! İlk aşama için kendime hakim olmayı zor da olsa başararak bir kaç bluz siparişi verdim. Siparişi verdiğimin ertesi günü elime ulaşan bluzlarım çok hoşuma gitti. Çünkü ben büyük beden reyonundan giyinen biriyim ve açıkçası dilediğim bedene ulaşmak her zaman sanıldığı kadar kolay olmuyor.

Kısacası ilk online alışveriş deneyimim son derece başarılı oldu! Artık ben de dilediğim ürüne uygun fiyatlarla sahip olabileceğim!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder